Novinky

Hlasování veřejnosti ukončeno

1.5.2022

Dne 30. 4. 2022 bylo ukončeno hlasování veřejnosti v 15. ročníku  soutěže Žít krajinou. Nyní bude probíhat zpracování výsledků  a vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže.

V měsíci květnu bude zasedat centrální komise, jejímž úkolem  je rozhodnout o konečném pořadí vítězných projektů, které byly již hodnoceny odbornou komisí. Dalším úkolem je vybrat nejlepší projekt a udělit mu Cenu Státního pozemkového úřadu. 

Slavnostní vyhlášení výsledků  soutěže a předání cen se uskuteční 8. 11. 2022 v Hlavním sále Senátu PČR.


Hlasování veřejnosti spuštěno

1.4.2022

Během měsíce dubna je možné rozhodnout o tom, který projekt získá Cenu veřejnosti v rámci veřejného hlasování (záložka Hlasování veřejnosti). Po přihlášení (registraci) budete přesměrováni na přihlášené projekty roku 2021 (záložka Přihlášené projekty - 2021), kde budete moci zvolit jeden nejlepší projekt ze všech 45 projektů (pozor, projekty jsou rozděleny ve dvou kategoriích Zelená a dopravní infrastruktura, Tvorba a ochrana krajiny). Každý hlasující může přidělit  pouze jeden hlas. Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu. Z řad hlasujících bude vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže je naplánováno na  8. listopadu 2022 v Hlavním sále Senátu PČR.

 


Uzávěrka přihlašování projektů

21.2.2022

Dne 20.2.2022 bylo ukončeno přihlašování projektů do 15. ročníku soutěže "Žít krajinou". Do soutěže se přihlásilo celkem 45 projektů, z toho 22 projektů v kategorii Zelená a dopravní infrastruktura a 23 projektů v kategorii Tvorba a ochrana krajiny. Následně budou projekty hodnoceny odbornými komisemi pro jednotlivé kategorie a to do 30. 4. 2022. Hlasování veřejnosti proběhne na těchto webových stránkách od 1. 4. 2022 do 30. 4. 2022.

Přihlášené projekty


Zahájení 15. ročníku soutěže "Žít krajinou"

15.12.2021

Dnešním dnem  Státní pozemkový úřad ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy  zahajuje 15. ročník soutěže "Žít krajinou". Přihlašování projektů je možné na stránkách této aplikace do 20. 2. 2022. Upozorňujeme na nutnost dbát u přihlašovaných projektů na termín ukončení realizace do 31. 12. 2020, který je uveden v pravidlech.

Harmonogram soutěže:

 • Zahájení 15. ročníku                                                           15.12.2021
 • Uzávěrka přihlašování projektů                                             20.2.2022
 • Kontrola kompletnosti projektů                                             21.2.2022 - 28.2.2022
 • Hodnocení projektů odbornou komisí                                    1.3.2022 - 30.4.2022
 • Hlasování veřejnosti                                                            1.4.2022 - 30.4.2022
 • Jednání centrální komise (potvrzení konečného pořadí)           2. pol. května/červen 2022
 • Slavnostní vyhlášení výsledků 15. ročníku                              8.11.2022

Manuál pro přihlašovatele projektu:

1. Registrace

 • na hlavní stránce webové aplikace soutěže Žít krajinou zvolte v levém menu pole "Registrace"
 • vyplňte veškeré údaje do příslušných polí
 • pro dokončení registrace zvolte opět tlačítko "Registrovat" pod vyplněnými poli
 • následně obdržíte na zadaný e-mail zprávu s přihlašovacími údaji

2. Přihlášení projektu do dané kategorie

 • z nabídkové roletky zvolte příslušnou kategorii do které chcete soutěžní projekt přihlásit
 • následně klikněte na tlačítko "přidat" vedle roletky, které zezelená
 • pod zelenou linkou se v příslušné kategorii objeví "Nový projekt"
 • kliknutím na tlačítko "upravit" můžete začít vyplňovat/editovat
 • v této části, prosíme, vyplňujte veškerá pole, není-li uvedeno jinak, včetně nahrání příslušných souborů
 • v případě přihlášení více projektů uvidíte všechny projekty v této sekci
 • po zkompletování projektu klikněte na tlačítko "uložit" a váš projekt, v případě, že nedojde k chybové hlášce, byl úspěšně zaregistrován


Vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže "Žít krajinou"

8.10.2021

Ve čtvrtek 7. 10. 2021 se v Hlavním sále Senátu PČR uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže Žít krajinou.
Společná zařízení byla komisemi hodnocena ve dvou kategoriích - I.  Zelená a dopravní infrastruktura a II. Tvorba a ochrana krajiny. Současně byla vyhlášena Cena Státního pozemkového úřadu a Cena veřejnosti, která je udělována projektu s nejvyšším počtem hlasů získaných ze strany veřejnosti prostřednictvím internetového hlasování. V tomto ročníku bylo hodnoceno celkem 42 projektů, z toho 23 v první kategorii a 19 ve druhé.
Akce se zúčastnil senátor a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Jiří Vosecký, senátor a místopředseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Rostislav Koštial, náměstek pro řízení Sekce pro fondy Evropské unie, vědu, výzkum a vzdělávání Ministerstva zemědělství Pavel Sekáč a ústřední ředitel Státního pozemkového úřadu Martin Vrba. Ve svých projevech zdůraznili důležitost pozemkových úprav a jejich pozitivní vliv na krajinu. Přítomní senátoři se zapojili do předávání ocenění a Pamětních listů Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. Cenu Státního pozemkového úřadu předal s ústředním ředitelem Vrbou i místopředseda Spolku pro rozvoj venkova pan Eduard Kavala. O krásné hudební vystoupení se postaralo hudební uskupení ViKo. 

Výsledky soutěže

 


Změna termínu vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže "Žít krajinou"

6.9.2021

Oznamujeme, že slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže "Žít krajinou" bylo přesunuto na 7. 10. 2021 v Hlavním sále Senátu PČR.